Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
Kukkia Takasen patsaalle 8.12.2018

Kukkia Takasen patsaalle 8.12.2018

Lisätty 25.02.2019

Kuvanveistäjä Johannes Takasen patsaalle laskettiin kukkatervehdys taiteilijan syntymäpäivänä 8.12.2018, kun Takasen syntymästä tuli kuluneeksi 169 vuotta. 

Patsaan kukittajat vasemmalta: Jaakko Liukkonen. Tuija Kuokka, Teijo Kuokka Tuula Kytö ja Ari Vainio. kuva Heikki Arpiainen.Patsaan kukittajat vasemmalta: Jaakko Liukkonen. Tuija Kuokka, Teijo Kuokka Tuula Kytö ja Ari Vainio. kuva Heikki Arpiainen.

Tilaisuudessa olivat läsnä Ari Vainio Virolahden Karjalaseuran puheenjohtaja, Tuula Kytö Ylä-Urpala-Seuran sihteeri, Teijo Kuokka, joka toimi Takasen patsastoimikunnan puheenjohtajana, oli Johannes Takanen Seuran perustajajäsen ja ensimmäinen puheenjohtaja, Tuija Kuokka on Johannes Takanen Seuran johtokunnan jäsen, Takasen seuran puheenjohtaja Jaakko Liukkonen edusti myös Kaakon Luonto ja Kulttuuriyhdistystä. Virolahti-Seuraa edusti kuvan ottanut Heikki Arpiainen

Evästeet

Tämä sivusto käyttää evästeitä tallentaakseen tietoja koneellesi.

Hyväksytkö evästeiden käytön?